3/23/2019 12:19:09 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Kalite Yolculuğu Bir İlkle Başladı
9/22/2011

Bursa Kalite Ödülü 2011 sürecinin startı verilirken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ’Ulusal Kalite Hareketi  İyi  Niyet  Bildirgesi’ni imzalayarak bir ilke imza attı.

BUSİAD ve KalDer Bursa Şubesi  işbirliğiyle yürütülen ’Bursa Kalite Ödülü 2011’ sürecinde takvim belirlendi. 
BUSİAD Evi’nde gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan KalDer Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Emin Direkçi, Kalite Ödülü ile toplam kalite yönetiminin, kurumların iş başarılarının ve sürdürülebilir rekabet gücünün artırılmasının hedeflendiğini söyledi.

Kalite anahtardır
BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arif Özer de, kalite süreciyle ilgili çalışmaların Bursa’da 1998 yılında başladığını hatırlatarak, ’’Kalite, bir anahtardır. Hedefe ulaşmada karşınıza çıkan kapıyı açmak için kullanırsınız. Dünyada bu sistemi kullanan 30 binin üzerinde şirket var. Türkiye’nin de büyük hedefleri var. Bunun için yol haritalarına ihtiyaç var. Bursa Kalite Ödülü’ne tüm Bursalı özel ve kamu kurumlarımızı davet ediyorum.’’

Ay sonuna kadar süre
Bursa Kalite Ödülü Yürütme Kurulu Başkanı Sadettin Çiçek, Bursa Kalite Ödülü için başvuru sürecinin ay sonunda tamamlanacağını, ardından da sırasıyla kuruluşların eğitimleri, saha ziyaretleri ve değerlendirici uzlaşım toplantılarının gerçekleştirileceğini vurguladı. Çiçek, 14 Nisan 2012’de düzenlenecek törenle ödül alan kuruluşların açıklanacağını ve sürecin tamamlanacağını kaydetti.

’Biz de varız’ dedik
Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ’Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi’ne imza attı. Türkiye’de ilk defa bir milli eğitim müdürlüğünün kalite sürecine katıldığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, ’’Kalite yolculuğunda ’Biz de varız’ dedik. EFQM  Mükemmellik Modeli’ni, kurumlarımızda uygulayarak örnek bir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olmayı ve okulları kalite çalışmalarına teşvik etmeyi hedefliyoruz’’ dedi.