4/25/2019 9:39:25 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Bursa Valisi Şahabettin Harput’a BUSİAD’dan tam destek.
5/11/2011

Bursaspor - Beşiktaş maçı öncesi yaşanan olaylardan dolayı eleştirilen Vali Şahabettin Harput’a, BUSİAD’dan tam destek.Vali Harput’u ziyaret eden BUSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, yaşanan olayın Bursa’nın imajına, ticaretine, sanayisine ve marka kent imajına çok büyük zarar verdiğini belirterek, Vali Harput’un aldığı kararın ve gösterdiği yaklaşımın doğru olduğunu söyledi. Olayların devlete ve Bursaspor’a da zarar verdiğini ifade eden BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Arif Özer, “Öncelikle sizin adınıza çok üzüldüğümüzü belirtmek istiyoruz. Her işte bir hayır vardır. Bundan bir ders çıkarmak gerek diye düşünüyoruz. Önümüzdeki ayın 2’sinde şiddetle ilgili bir panel düzenleyeceğiz. Bu konuyu masaya yatıracağız” dedi.

YASAKÇI ZİHNİYETE KARŞIYIZ...

Sanayicilerin gösterdiği duruşun çok önemli olduğunu kaydeden Vali Şahabettin Harput ise, özgürlüklerin, demokrasinin, insan haklarının ve medeniliğin olduğu bir şehirde kanunsuz ve hukuksuz davranışlara destek vermenin Bursa’ya zarar vereceğini söyledi. Yıllarca yasakçı mantığın Türkiye genelinde uygulandığını  hatırlatan Harput şöyle devam etti: “Bizim hiçbir fikri, hareketi, düşünceyi suç sayarak yasaklama hakkımız yok. Artık totaliter anlayışı atmamız lazım. Bursa Türkiye’de model bir şehridir. Çok kişi beni aradı. Bursa’daki bu hareket inanıyoruz ki, Türkiye’deki pek çok ile örnek olur. Seyirci böyle istiyor yasaklayalım gibi bir kısım mesnetsiz kararların da olmayacağı noktada yeni bir dönemin başlamasına kapı açar. Böylece Bursa bir ilke daha imza atar.”GÖZALTI DEĞERLENDİRMESİ...

Gözaltıların Bursaspor’a sıçramasını da değerlendiren Harput, kendisini hayrete düşüren gelişmelerin olduğunu vurguladı. Önümüzdeki dönemde her şeyin netleşeceğini vurgulayan Harput, “İnşallah Bursa’mız ve Bursaspor bundan en az zararla çıkar. Mesela ben Cuma günü Bursasporla yemek yiyeceğim. Niye? Bursaspor’un etkilenmemesi lazım. Çocuklar psikolojik olarak etkilendi. Bursa sizin yanınızda deyip, o çocukları motive etmemiz lazım. Bursaspor’a böyle sahip çıkılır. Siz de böyle bir jest yapabilirsiniz” diye konuştu.BUSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Emniyet Müdürü Halil Yılmaz’ı da ziyaret ederek destek verdi. Ziyarette konuşan Yılmaz,  “Olayların sonucunda polise saldırı suçu ve vatandaşın can ve mal ehemmiyetini tehlikeye düşürenlerin yargı önüne çıkarılması için üzerimize düşen görev neyse onu yaptık, yapıyoruz.