3/23/2019 12:24:24 AM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
BUSİAD; Demiryolunun Bursa’ya gelmesinde çok geç kalındı…
1/3/2011

CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel "Trafik Terörüne Yeter Artık Bursa'ya Demiryolu İstiyoruz Kampanyası" çerçevesinde BUSİAD Evinde 3 Ocak 2011 Pazartesi günü BUSİAD Yönetim  Kurulu’ nu ziyaret etti ve destek istedi.

BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Arif Özer’de bu konuda Sayın Kemal Demirel'e tam destek verdiklerini, demiryolunun Bursa’ya yıllar önce gelmesi gerektiğini, her Bursalının da bu konuyu yürekten istediğini ve yapılan çalışmaları gönülden desteklediğini belirtti.
 
Kemal Demirel,14 yıldır sürdürdüğü kampanya hakkında yaptığı çalışmalardan  bahsederek  Bursa'nın  Türkiye ekonomisine en fazla katkı veren ikinci büyük il olduğunu belirtti ve  Bursa kazandığı zaman Türkiye'nin de kazandığını ifade etti.

Bandırma - Bursa - Bilecik Demiryolunun yalnız hızlı tren değil, mutlaka yük ayağının da olması gerektiğini belirtti. Demiryolunun yük ayağının Bursa sanayisine çok büyük katkı ve kazanç sağlayacağını ifade etti. Bursa sanayicisinin demiryolu sayesinde nakliyeden dolayı yurt dışı rekabet ortamında artı değer kazanacağını belirtti.

Aynı zamanda  Demiryolunun 10. yıl marşında da olduğu gibi Türkiye'nin demir ağlarla örüldüğü zaman trafik kazaları daha aza inerek maddi ve manevi kayıplarımız azalacaktır,  Bursa ulaşım alanında hak ettiği yerde değildir, bunun için Bursa'da bulunan herkesin ulaşımda hak ettiği yere gelmesi için elinden gelen çabayı her yerde ortaya koymalarını ve sesini yükseltmesi gerektiğini belirten Demirel, Bursa-Ankara arasında sembolik bir yürüyüş yapacağını, bu yürüyüşe başta sanayiciler  olmak üzere bütün Bursa dinamiklerinden katılım ve destek beklediğini sözlerine ekledi.