3/26/2019 10:07:22 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
TCMB Meclis Üyesi Prof. Dr. Turalay Kenç Üyelerimizi bilgilendirdi.
12/6/2010

BUSİAD Yönetim Kurulu olarak, “Üyelerinin sorun ve gereksinimlerini saptamak, bunlara çözüm önerileri getirmek amacıyla ilgili makamlara ileterek, Bursalı sanayici ve işadamlarının sesi olmak”  misyonumuz gereği gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimize, 6 Aralık 2010 Pazartesi günü saat 17:30 da, BUSİAD Evinde düzenlediğimiz bir konferans ile devam ettik.

Konferansın konusu; “Türev piyasalar, kur, faiz ve korunma yöntemleri” şeklindeydi. Konudaki engin bilgi ve tecrübelerini  üyelerimizle, Bursalı işinsanlarıyla ve kamuoyuyla paylaşmak üzere, TC Merkez Bankası Meclis Üyesi Prof. Dr. Turalay KENÇ, konuk konuşmacımız oldu.

Büyük ilgi ve katılım sağladığımız bu konferansta Prof. Kenç’in sunumu aşağıda ilgilerinize arz edilmiştir.


PROF.DR. TURALAY KENÇ'İN SUNUMU İÇİN TIKLAYINIZ.

Prof. Dr. Turalay Kenç’ in özgeçmişi :
1963 yılında doğan Turalay Kenç, lisans eğitimini 1985 yılında Gazi Üniversitesi Maliye Bölümünde birincilikle tamamladı. Gazi Üniversitesinde Maliye, Ankara Üniversitesi ve York Üniversitesinde Ekonomi alanında Yüksek Lisans yaptı. York Üniversitesinde çalışmalarına devam eden Kenç, 1993 yılında Ekonomi Doktorasını tamamladı. Kenç 1993-1998 yılları arasında Cambridge ve Londra Üniversitelerinde araştırma uzmanı olarak çalıştı. 1998 yılında Yardımcı Doçent, 2002 yılında Doçent, 2006 yılında Profesör ünvanı aldı. Durham, Machester, Imperial College ve Bradford Üniversitelerinde öğretim üyesi olarak görev yapan Turalay Kenç, ayrıca misafir öğretim üyesi olarak dünyanın çeşitli üniversitelerinde dersler vermiş veya araştırmalarda bulunmuştur.
Kenç, 14 Nisan 2009 tarihinde TCM Banka Meclisi Üyesi olarak seçilmiştir.