5/22/2019 12:53:19 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
TEKSTİL‘de, Üniversite – Sanayi BUSİAD'da bir araya geldi
10/20/2010

• BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve ULUDAĞ HAZIRGİYİM VE KONFEKSİYON İHRACATÇILARI BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU Başkan Yardımcısı Mehmet Arif Özer ve BUSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Fehmi Osanmaz’ın organize ederek ev sahipliği yaptığı toplantıya ULUDAĞ TEKSTİL İHRACATÇILARI BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU Başkanı İbrahim Burkay, Uludağ Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Binnaz MERİÇ KAPLANGİRAY , Doç. Dr. Dilek TOPRAKKAYA KUT, Yrd.Doç.Dr. Yasemin KAVUŞTURAN ile Zorlu Tekstil Üst Düzey Yöneticisi, Elvin Tekstil Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Canik ve UİB Araştırmacıları hazır bulundu.

• Tekstil ve Hazır Giyim Konfeksiyon sektöründe üretim yapan firmaların kullandıkları ve ihtiyaç duyacakları test cihazlarının temin edilerek Uludağ Üniversitesinde kurulacak bir laboratuvarda hizmete sunulması, bu konuda devlet desteğinden faydalanılmasının ele alındığı toplantı verimli geçti.
 
• Konular ile ilgili yakın gelecekte de toplantılar yapılması hususunda mutabık kalan katılımcılar, araştırma ve hazırlıkların tamamlanması hususunda gayret göstererek karar alınmasına çalışacaklar.