5/22/2019 12:51:29 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Bursa Bilişim Vadisi Platformu BUSİAD Evinde Toplandı
7/12/2010Bursa Bilişim Vadisi Platformu, ‘Türkiye’nin ve Bursa’nın yeni gündemi bilişim teknolojisi olacaktır’ düşüncesiyle bir araya geldi. BUSİAD Evi’nde yapılan ilk toplantıda Bilişim Vadisi ile ilgili olarak Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nca hazırlanan fizibilite raporu ele alındı.

Marmara ve Kuzey Anadolu Sanayici ve İş Adamı Dernekleri Federasyonu MAKSİFED Başkanı Günal Baylan, Bursa Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BUSİAD) Başkanı Arif Özer, Genç Sanayici, İş Adamları ve Yöneticileri Derneği (GESİAD) Başkanı Bahadır Özgün, Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Mahmut İnan, Bilişim Sektörü İş Adamları Derneği (BİSİAD) Başkanı Osman Akın, TOFAŞ Projeler Direktörü Ahmet Altekin, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Direktörü Tunç Noyan ve İletişim Yazılım Genel Müdürü Tuncer Hatunoğlu’ndan oluşan ‘Bursa Bilişim Vadisi Platformu Yürütme Kurulu’ ilk toplantısını yaptı.

BURSA VADİYİ İSTİYOR
Toplantıda, GESİAD’ın 23 Haziran 2010 tarihinde Bilişim Vadisi’nin Bursa’ya talep edilmesi ile ilgili Valiliğe verdiği dilekçe sonrasında başlayan süreci kısaca özetleyen Başkan Bahadır Özgün, söz konusu talebin Ankara’ya güçlü bir şekilde iletilmesi gereğini dile getirdi.

MAKSİFED Başkanı Günal Baylan ise Bursa Bilişim Vadisi Platformu’na tüm sivil toplum örgütleriyle birlikte kamu ve özel kuruluşları da beklediklerini belirterek, “Sanayi Bakanlığı kararını ağustos ayında verecek ve çok az zamanımız var. Bursa olarak bir araya gelip, Bilişim Vadisini niye Bursa’ya istediğimizi ifade etmeliyiz” dedi.

BUSİAD Başkanı Arif Özer, Bursa’nın talebine politikacıların da destek vermesi gerektiğini belirtirken, BİSİAD Başkanı Osman Akın ‘Bilişim Vadisi’ için en uygun yerin Bursa olacağını söyledi. Akın, “Bilişim sektörünü sadece yazılım olarak ele almamak gerekir. Bilişimin yazılım dışında bir de donanım kısmı vardır ki, bu konu için en uygun bölgenin Bursa olduğunu düşünmekteyiz” diye konuştu.
 
TOFAŞ Projeler Direktörü Ahmet Altekin de projeye tam destek verdiklerini belirtti. 

BİLİŞİM VADİSİ SUNUMU için tıklayınız...