5/22/2019 12:23:30 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
KOSOVA Heyetinden BUSİAD’lı Sanayicilere Cazip Yatırım Teklifi.
7/15/2010

11-16 Temmuz tarihlerinde Bursa’da bazı  kurum ve kuruluşlara ziyarette bulunan, Kosova Ticaret Bakanı başkanlığındaki heyet, 14 Temmuz Çarşamba günü BUSİAD Evinde BUSİAD Yönetim kurulunun misafiri oldu.

Mitrovica Belediye Başkanı Avni Kastrati, Kosova İşadamları Derneği Başkanı Nuhi Mazrek ile beraberindeki oniki kişilik heyeti ağırlayan BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Arif Özer, Başkan Yardımcıları Oya Coşkunöz Yöney, Prof. Ali Ceylan, Bülent Parlamış, Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Erol Kılıç, Mehmet Ali Yormazoğlu ve İhsan Karademirler, Kosova hakkında en yetkili ağızlardan bilgi aldı.

Mitrovica Belediye Başkanı Avni Kastrati, Türk İşadamlarının Kosovaya yatırım yapmalarını çok arzu ettiklerini , bunun için nerede ise bedelsiz arsa ve hizmet sağlayabileceklerini belirterek Kosova’nın yatırım iklimi hakkında açıklamalarda bulundu.

Hangi sektörlerde altyapının hazır olduğundan başlayarak enerji ve istihdam maliyetleri ile lojistik konularının detayları ile görüşüldüğü toplantıda, BUSİAD’ ın kurumsal yapısı ve misafirperverliğinden çok etkilendiğini belirten Başkan Kastrati, yatırım konusunda ağabey olarak gördükleri Türk İşadamlarını Kosova’ da misafir etmekten mutluluk duyacaklarını belirtti.

BUSİAD Başkanı Özer, Kosova’da ki yatırım imkanlarını yakından görmek ve ilişkileri geliştirmek amacına yönelik olarak tüm BUSİAD Üyelerinin katılabileceği bir gezi organizasyonunun yapılabileceğini , Kosova ve çevresini kapsayacak bu iş gezisinin, bölgede yatırım yapmak ve iş ilişkileri geliştirmeyi planlayan üyeler için yaralı olacağına inandığını belirtti.