5/22/2019 12:34:07 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
8. KALİTE VE BAŞARI SEMPOZYUMU
4/26/20108. KALİTE VE BAŞARI SEMPOZYUMU
DEĞİŞEN DÜNYA DÜZENİ “YENİ İKLİM, YENİ EKONOMİ, YENİ YAŞAM”
TEMASIYLA 16-17 NİSAN’DA BURSA’DA YAPILDI

Her yıl Bursa’da düzenlenen Kalite ve Başarı Sempozyumu’nun 8.si  BUSİAD işbirliğinde, T.C. Bursa Valiliği, Uludağ Üniversitesi, UİB ve Aiesec Bursa Şubesi destekleriyle 16-17 Nisan 2010 tarihlerinde Değişen Dünya Düzeni “Yeni İklim, Yeni Ekonomi, Yeni Yaşam” teması ile gerçekleşti. Bursa ve çevresinden 3000’inin üzerinde katılımcının izlediği sempozyum boyunca 1 ana oturum, 8 paralel oturum, Yaşam Kalitesi Paneli, 8. Kalite ve Başarı Fuarı, Karikatür Sergisi ve Bursa Kalite Ödül Töreni yer aldı. Sempozyumun açılış konuşmalarında BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Özer,  KalDer Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı M. Emin Direkçi, KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Kaylan, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mete Cengiz ve Bursa Vali Yardımcısı Ali Kami Başar yer aldı. Sempozyuma kent protokolünün ilgisi de oldukça yoğundu.
 
Sempozyumda yer alan oturumlar ve konuşmacılar şu şekildedir:

Değişen Dünyada Sürdürülebilir Kalkınma: CNN TURK Dış Haberler Müdürü, Ana Haber Bülteni Sunucusu Şirin Payzın’ın başkanlığındaki ana oturumda TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kibar, GYİAD, Yönetim Kurulu Başkanı  Pınar Eczacıbaşı, ÇIMTAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Vedat Mimaroğlu konuşmacı olarak yer aldı.

Yeni Çalışma İklimi: KalDer Yönetim Kurulu Üyesi Sami Erol’un başkanlığındaki oturumda Fütüristler Derneği Başkanı, M-GEN Gelecek Planlama Merkezi Kurucusu Ufuk Tarhan ve Koleksiyon Contract&Office Genel Müdür Koray Malhan konuşmacı olarak yer aldı.

Ar-Ge’nin Organizasyonu ve Yönetimi: KalDer Bursa Şubesi Kurucu Başkanı Ahmet Altekin’in başkanlığındaki oturumda Bilkent Üniversitesi, Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Salim Çıracı ve T.C. Sanayı Ve Tıcaret Bakanlığı, Sanayi Araştırma Ve Geliştirme Genel Müdürü Ziya Karabulut konuşmacı olarak yer aldı.

Krizden Çıkışta Başarı İçin Sektörel Stratejiler Ve Uygulamalar: MAKSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan’ın başkanlığındaki oturumda TURSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy ve Makine İmalatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Rebil Dirin konuşmacı olarak yer aldı. 

Belirsizlik Ortamında Şirketler İçin Risk Yönetimi: KalDer Bursa Şubesi, Yönetim Kurulu Başkanı M.Emin Direkçi’nin başkanlığındaki oturumda Sabancı Holding, Risk Yönetimi Direktörü Tamer Saka ve PricewaterhouseCoopers Türkiye Şirket Ortağı Alper Önder konuşmacı olarak yer aldı.

Değişen Dünya Düzeninin Otomotiv Sanayisi Üzerindeki Etkileri: OSD Genel Sekreteri Prof. Dr. Ercan Tezer’in başkanlığındaki oturumda TOFAŞ Ceo’su Ali Pandır ve TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Celal Kaya konuşmacı olarak yer aldı.

Eğitimin Kalitesi Ve Yeni Yaşam:  Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mete Cengiz’in başkanlığındaki oturumda Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Uğur Erdener, MEB Talim ve Terbiye Kurulu Bşk. Yrd. Dr. Vahap Özpolat ve Maltepe üniversitesi Eğitim Danışmanı, Yazar Cihat Şener konuşmacı olarak yer aldı.

Rekabetçilik ve Mükemmellik Modeli:  BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Özer’in başkanlığındaki oturumda İDO Genel Müdürü Dr. Ahmet Paksoy, Borusan Lojistik Genel Müdürü Kaan Gürgenç ve BOSCH İK Direktörü Lami Yağcılarlıoğlu konuşmacı olarak yer aldı.

Belediyecilik: Yerel Demokrasi Deneyimi: Tarihi Kentler Birliği, Danışma Kurulu Üyesi Mithat Kırayoğlu’nun başkanlığındaki oturumda Bursa Büyükşehir Belediyesi, Belediye Eski Başkanı Erdem Saker ve Bursa Büyükşehir Belediyesi, Belediye Eski Başkanı Erdoğan Bilenser konuşmacı olarak yer aldı. 

Yaşam Kalitesi Paneli:  Gazeteci-Sunucu Halit Kıvanç ve Oyuncu Sümer Tilmaç konuşmacı olarak yer aldı.

BURSA KALİTE ÖDÜL TÖRENİ
Sempozyumun ikinci günü 17 Nisan 2010 Cumartesi akşamı düzenlenen törenle ise 2009 Bursa Kalite Ödülü’nün sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre,
•         2009 Bursa Kalite Büyük Ödülü’nü Farba,
•         2009 Bursa Kalite Başarı Ödülü'nü Bursa Gıda Kontrol Ve Merkez Araştırma Enstitüsü,
•         2009 Bursa Kalite Başarı Ödülü'nü Zübeyde Hanım Kız Teknik Ve Meslek Lisesi,
•         2009 Bursa Eğitimde Kalite Jüri Teşvik Ödülü'nü Makbule Atadan Anaokulu almaya hak kazandı.