11/15/2018 12:20:23 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
BUSİAD / DÜŞÜNCE KULÜBÜ – 5. Açık Kapı Toplantıları’nda “Türk – Ermeni İlişkilerinin Analizi”yapıldı…
4/30/2010

Düşünce  Kulübümüz tarafından  29 Nisan 2010 / Perşembe günü saat 18:30‘da, BUSİAD Evi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda “Türk – Ermeni İlişkilerinin Analizi” konulu  konuşması ile Uludağ Üniversitesi İktisadi  ve İdari  Bilimler  Fakültesi  Uluslararası  İlişkiler  Bölümü  öğretim  üyesi    Yrd. Doç. Dr.   Barış  ÖZDAL, katılımcılara çok değerli bilgiler aktardı.

Bursa Jandarma Alay Komutanı Albay Fahri CİCİ ’nin de katıldığı toplantıda tüm katılımcılar, Türk-Ermeni ilişkilerine tarihsel süreçte ışık tutan, neden, niçin sorularına, belgelere dayalı olarak yanıt  buldular.

Yrd. Doç. Dr. Barış  ÖZDAL'ın ÖZGEÇMİŞİ:
1 Mayıs 1974 tarihinde  İzmir’de doğdu. İlkokulu Cemil Midilli'de, orta ve lise öğrenimimi ise İzmir Bornova Anadolu Lisesi (BAL)'nde tamamladı.
1993-1997 yılları arasında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans, 1997-2000 yılları arasında da İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimi gördü.
10 Haziran 1999 tarihinde Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde açılan Siyasi Tarih Anabilim Dalı araştırma görevliliği sınavını kazandı ve 09 Temmuz 1999 tarihinde görevime başladı.  
Eylül 2000’de Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı’nda başladığı doktora eğitimim sürecinde, 07 Kasım 2001 tarihinde doktora yeterliliği aldıktan sonra, Ocak 2002’de Prof. Dr. Mehmet GENÇ danışmanlığında “Avrupa Güvenlik ve Savunma Politikası ve Türkiye” konulu doktora tezine başladı. 18 Ekim  2004 tarihinde ise Doktora tezini savunduktan sonra, 27 Ekim 2004 tarihinden itibaren Uluslararası İlişkiler Doktoru unvanını aldı. 
Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Siyasi Tarih Anabilim Dalı'nda 22 Eylül 2006 tarihinden itibaren Öğretim Görevlisi Dr., 24 Aralık 2008 tarihinden itibaren ise Yrd. Doç. Dr. olarak görev yapmakta.