5/22/2019 12:31:38 PM

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Üniversite – Sanayi İşbirliğine Örnek “akıllı sınıf tefrişi”
11/16/2009

16 Kasım 2009 Pazartesi günü, Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde BUSİAD tarafından tefriş edilen  Sosyal Bilimler Enstitüsü Ek Derslikler Binası PEMBE SALONUN açılışı gerçekleştirilmiştir.

BUSİAD‘ın  “Üniversite –Sanayi İşbirliği Projesi”  kapsamında Üniversite ile olan  işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde hizmet verecek olan ve akıllı sınıf özelliğiyle dikkat çeken 77 kişilik Pembe Salon, düzenlenen törenle açıldı.

Açılışa Uludağ Üniversitesinden Rektör Prof.Dr. Mete Cengiz ve Enstitü Müdürü Prof. Dr. Erkan Işığıçok ile çok sayıda akademisyen ve öğretim üyesi ile BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Özer, Yönetim Kurulu Üyelerinden Mehmet Erbak, Ali Ceylan, Günal Baylan, Nurullah Altınsoy ve davetliler katıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra, U.Ü. Devlet Konservatuarı Öğrencilerinin  oluşturduğu Yaylı Çalgılar Dörtlüsü  kısa bir açılış müziği yaptı. Daha sonra sırasıyla , Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Erkan IŞIĞIÇOK, BUSİAD Y.K.Bşk. Yrd. Prof.Dr. Ali CEYLAN, BUSİAD Y.K. Başkanı M. Arif ÖZER ve Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mete CENGİZ’in konuşmaları  sonrasında, BUSİAD tarafından hibe edilen  gelişmiş teknoloji ürünü “Akıllı Tahta” kullanımına ilişkin bilgilendirme sunumu yapıldı.

“BUSİAD ve Uludağ Üniversitesi  Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün birlikte yürüteceği ortak  projeler  daha da kapsamlı olarak devam edecektir”, mesajının verildiği tören, kokteyl ile sona erdi.