11/24/2017 5:09:40 AM

 
YÖNETİM
Yönetim Kurulu Başkanı
Günal BAYLAN
SOSYAL AĞDA EKLE / TAKİP ET
Kapat
1956’da Bursa’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa’da, yüksek öğrenimini ise 1974-79 arasında İstanbul Yıldız Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi İnşaat Bölümü’nde tamamladı. 1980’den bu yana tekstil sektörünün değişik kollarında üretim yaptı, 1994 sonrasında DOSAB’da ev tekstili alanında faaliyete başladı.

En son teknoloji ürünü makineler ile müşteri memnuniyetini ön planda tutan, trend, renk ve katma değerli kalitelerle öncülük yaparak üretim gerçekleştiren E.S.C Tekstil, TOKBAY Tekstil, ESC Döşemelik ve Perdelik isimli firmalarıyla 40’a yakın ülkede 200’ün üzerinde müşteriye hizmet veriyor. 1996’dan beri üretiminin yüzde 95’ini ihraç ediyor, iç piyasada da kendi markası olan RASS Kumaş adı altında faaliyet gösteriyor. 
 
İnsan hakları ile iş dünyasının sorunlarını ifade etmede sivil toplum kuruluşlarının devlet ile dengeli bir işbirliği içinde olması gerektiğine inanıyor, bu sebeple sosyal ve iş dünyası ile ilgili derneklerde görev alıyor. MAKSİFED Başkanlığı, TÜRKONFED YK Sayman Üyeliği ile BUSİAD Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. TÜSİAD, KalDer, Yeşil Rotary, Afet Derneği ve tekstil sektörüyle ilgili birçok derneğe üye. Evli ve iki çocuk babası.